ת"ת דרך האבות

ת"ת "דרך האבות" פועל זה מספר שנים בראש צורים בגוש עציון. הת"ת מיועד לילדים בגילאי גן (3-5) ומטרתו לחנך ולהצמיח ילדים בריאים ושמחים על יסודות של אמונה תמימה, אמון בילד ואהבה להשי"ת ולתורה. בעשייתנו החינוכית אנו מנסים לתת מקום לכל ילד מתוך תשומת לב ויחס אישי. ההתנהלות היומיומית בת"ת מבוססת על סדר היום של גן ילדים תוך שילוב תוספות ייחודיות כגון לימוד אותיות, התנסות חקלאית ועוד.

לנגד עינינו ערכים יסודיים לבניין זהותו וכוחותיו של הילד – פיתוח זהות עצמאית שתבסס את יכולת הבחירה החופשית. הפנמה וקבלה של כללים ומסגרת מתוך הזדהות פנימית, ומעל הכל, אמונה פשוטה ונקיה בבורא עולם המנהיג עולמו ברחמים גדולים ואוהב גם אותי, אני הילד הרך.

לאור מגמות אלה, אנו בעמותת דרך האבות עוסקים במספר תחומים וממשיכים כל העת לחשוב ולפתח כלים שיעמדו לרשות הציבור הרחב. הפרוייקט העיקרי אותו יזמה ופיתחה העמותה בשנים האחרונות הינו "תלמוד תורה – גן ילדים". תוכנית ייחודית זו מיועדת לילדים מגילאי 3 עד 6 (תואם לשנתונים – גנון, טרום חובה וחובה).

את ההכוונה הרוחנית – חינוכית במקום נותן הרב דניאל סטבסקי שליט"א.

לימוד קריאה

אנו מלמדים את הילדים בת"ת אותיות כבר מגיל 3. אנו מלמדים אותם בשיטות חוויתיות עם שימוש בחושים שונים על מנת לאפשר מקסימום למידה בצורה עמוקה וקבועה. הלמידה נעשית גם באופן פרטני. כל ילד זוכה לזמנו בפרטיות עם מלמד האותיות ובכך אנו יכולים להבטיח שבע"ה הילד ילמד את כל חלקי הקריאה ולא נפספס אף ילד.
אנו בתלמוד תורה דרך האבות דוגלים בלמידה בקבוצות קטנות בכיתה.בצורה זו המלמד מצליח לתת את תשומת הלב המגיעה לכל ילד. הילדים שמחים ואוהבים לבוא למקום שבו הם יודעים שיקבלו יחס מיוחד, ואכפתי.

הצוות שלנו

הצוות בת"ת דרך האבות הוא ייחודי ביחס המסור, החם והאוהב לילדים. כל ילד הוא בן יחיד ומקבל את מלוא תשומת הלב. הצוות שלנו עבר הכשרה מיוחדת לגיל הרך והלמידה חוויתית ומהנה, למידה הכוללת הצגות, טיולים וסיורים בעקבות הלמידה.
אנו בתלמוד תורה דרך האבות מדגישים נושאים חשובים ומלמדים אותם באופן חוויתי שלא יישכח . לדוגמא כאשר למדנו על הלחם, שתלנו חיטה, קצרנו אותה,טחנו עם הילדים ולאחר מכן אף הכנו לחם! באופן דומה למדנו על הכנת היין: דרכנו על הענבים ברגלינו היחפות והרגשנו כיצד המיץ יוצא מן הענבים.

טיולים, פעילויות וחוויות

אנו בתלמוד תורה דרך האבות רואים חשיבות עליונה בטיול עם הילדים לקברי אבות ובכך מתחברים לשורשים שלנו הן מבחינה רוחנית, והן בקשר שלנו לארץ אבותינו, ראיית העבר הקושר אותנו להווה בקשר בל ינתק.
אנו בתלמוד תורה דרך האבות רואים חשיבות עליונה ביצירתיות, והתנסות וחויה של הילדים בעקבות הלמידה. לעיתים תדירות לאחר שאנו לומדים נושאים ברמה מאתגרת, המלמדים שלנו מסכמים את הנושא בעזרת פעילויות חוויתיות וביניהם הצגות בהם הילדים מתנסים בעצמם בחומר הנלמד ובכך גורמים ללמידה להיות יותר משמעותית ואישית וכמובן נשארת לאורך זמן.

תקציר על פעילות הת"ת תוכלו לראות בסרטון הבא:

נגן וידאו
גלילה לראש העמוד